Jeżeli nie znalazłeś asortymentu, który Cię interesuje, zadzwoń i zapytaj tel: 33 816 32 16

Niezbędnik myśliwego – najbardziej przydatne akcesoria na polowanie

Broń myśliwska to podstawa wyposażenia myśliwego, ale na niej nie kończy się lista rzeczy niezbędnych na polowaniu. Potrzebne akcesoria myśliwskie to coś więcej, niż dubeltówka i naboje. Skomponowanie swojego własnego niezbędnika myśliwskiego ułatwi polowanie i poruszanie się po lesie bez względu na panujące w terenie warunki. Wśród drzew może czekać wiele niespodzianek, dlatego trzeba być gotowym na wszystko. Jeżeli chcesz brać udział w polowaniach, musisz wyposażyć się w akcesoria, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i wygodę, ale też zwiększą skuteczność polowania na zwierzynę.  Jakie akcesoria powinny się znaleźć w wyposażeniu każdego myśliwego? Zobacz naszą listę najważniejszych akcesoriów myśliwskich przydatnych podczas polowania.

Niezbędne akcesoria dla myśliwego

Z czym na polowanie? Jakie akcesoria myśliwskie warto mieć ze sobą?

 • - Odzież – elementy odzieży myśliwskiej, takie jak czapki, rękawice i wygodne skarpety, spełniają pewną ważną funkcję: to kamuflaż, który ma ułatwić polowanie. Ważne, aby takie dodatki były wykonane z nieszeleszczących materiałów w odcieniach natury lub z nadrukiem moro. Odzież maskująca pomoże zwiększyć skuteczność polowania. Warto zabrać też płaszcz przeciwdeszczowy.
 • - Akcesoria ochronne – okulary ochronne i akcesoria do ochrony słuchu mają chronić myśliwego podczas oddawania strzału. Nauszniki wyciszają huk wystrzału, a okulary zapewniają bezpieczeństwo przed odpryskami.
 • - Nóż myśliwski – potrzebny do pracy przy ognisku i nie tylko. Nóż powinien mieć idealnie wyprofilowaną rękojeść i dobrze naostrzone ostrze. Obowiązkowym dodatkiem jest tutaj pokrowiec na nóż, który zapewni myśliwemu bezpieczeństwo podczas przenoszenia noża.
 • - Plecak myśliwski – wszystkie te akcesoria trzeba w coś spakować, dlatego przyda się plecak dla myśliwego. Ważne, aby był wytrzymały i przede wszystkim wodoodporny oraz pojemny. Myśliwi często decydują się na plecaki na jedno ramię (pozwala zachować jedno ramię wolne, co ma znaczenie podczas przygotowania do strzału) albo modele wyposażone w panel do przenoszenia broni. Zwróć też uwagę, czy plecak ma odpowiednio dużo kieszeni i czy został wykonany z odpornych na wilgoć materiałów.

Akcesoria do broni myśliwskiej

 • - Pas na amunicję – pas do przechowywania amunicji myśliwskiej umożliwia szybki i bezpieczny dostęp do amunicji.
 • - Pas na broń – umożliwia przewieszenie broni przez ramię albo plecy, dzięki czemu wielogodzinne noszenie broni będzie bardziej wygodne. Ważne, aby był wytrzymały, jak na przykład pas wykonany ze skóry.
 • - Pokrowiec na broń – futerał albo pokrowiec na broń to rzecz zupełnie niezbędna podczas polowania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem broni nie można przenosić bez takiego dodatkowego zabezpieczenia. Pokrowiec na broń należy dopasować do rodzaju i modelu posiadanej broni. Futerał musi być wykonany z solidnych materiałów, odpornych na wilgoć i urazy mechaniczne. Najczęściej stosowane materiały to skóra lub nylon. Co ważne, pokrowiec możesz z powodzeniem wykorzystać również do transportowania broni w samochodzie.
 • - Pastorał – praktyczna podpórka pod broń, która pomaga ustabilizować broń i zmniejszyć drgania, dzięki czemu możesz uzyskać większą precyzję strzału.

Akcesoria ułatwiające obserwację i polowanie

 • - Termosy, kubki, ogrzewacze i śpiwory – temperatura podczas polowań potrafi zaskoczyć. Długie godziny czuwania o zmierzchu lub poranku mogą wyziębić organizm, dlatego dobrze mieć ze sobą termos pełny gorącej herbaty i metalowy kubek do picia. W najchłodniejsze dni dobrym pomysłem będzie zapakowanie ogrzewaczy na dłonie i stopy. Dużą pomocą będzie też śpiwór, który podczas polowania wcale nie służy do spania, lecz do ogrzewania ciała. Sprawdzi się zarówno w trakcie obserwacji z ambony, jak i podczas polowania w terenie. Odpowiednio skonstruowane śpiwory można błyskawicznie zdjąć, gdy pojawi się okazja do oddania strzału.
 • - Stołki i siedziska – polowanie oznacza dużo oczekiwania i wielogodzinnych obserwacji. Aby ułatwić sobie czekanie, warto zabrać ze sobą składany stołek albo siedzisko, które można zmieścić do plecaka.
 • - Latarka – poruszanie się po nieznanym terenie w lesie przy słabym świetle wymaga dodatkowego źródła światła. Dobra latarka (np. czołówka) o dużym zasięgu i zapas baterii to podstawa na takiej wyprawie.
 • - Ochrona przeciwko owadom – o tym elemencie lepiej nie zapomnieć, bo nic nie psuje tak polowania, jak bzyczący nad uchem komar. Warto też zabezpieczyć się przeciwko kleszczom, których w lesie nie brakuje, szczególnie w miejscach, w których poruszają się zazwyczaj zwierzęta.

Wszelkie niezbędne akcesoria myśliwskie znajdziesz w sklepie myśliwskim Ponowa w Bielsku-Białej. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego przy ul. Straconki 17 A. Nie udało Ci się znaleźć potrzebnych akcesoriów na naszej stronie? Zadzwoń pod numer telefonu 33 816 32 16 i zapytaj o dostępność.