Jeżeli nie znalazłeś asortymentu, który Cię interesuje, zadzwoń i zapytaj tel: 33 816 32 16

Jak czyścić broń z nabojem scalonym oraz czarnoprochową, środkami GNP

Test czyszczenia broni czarnoprochowej

Testy wyszły bardzo pomyślnie. Środki do czyszczenia broni czarnoprochowej spełniły swoje zadania – należy jednak pamiętać o kolejności używania środków GNP, co do czyszczenia czarno prochowców jak i broni palnej z nabojem scalonym.

Mało i średnio zabrudzoną broń czarnoprochową czyścimy tak samo jak broń z nabojem scalonym jednak, gdy dochodzi do dużego zabrudzenia bądź zapieczenia kominków lub innych części broni należy pamiętać o kilku szczegółach.

W pierwszej kolejności czyścimy szczotką mosiężną lub z brązu lufę oraz komorę bębenka, następnie pozostałą część broni – szczotką nylonową oraz szmatką, by podczas używania środków nie powstało tak zwane “błoto”.

W drugiej kolejności aplikujemy piankę Bore Cleaning Foam do lufy, bębenka (komora) i pozostawiamy na około 10 minut. Jeśli po wypchnięciu wyciorem resztek piany z lufy nadal będzie widoczny brudny osad, powtarzamy czynność.

PO CZYSZCZENIU PRZED CZYSZCZENIEM

Zapieczone kominki w bębnie

Cały bębenek wewnątrz i na zewnątrz spryskujemy środkiem Bore Cleaning Foam. Jeżeli ta czynność nie pomoże używamy Degreaser Cleaner celem usunięcia pianki, po czym należy zaplikować Gun Cleaner i pozostawić na około 5- 10 minut aż płyn “wsiąknie” w warstwę nagaru (bębenek w pionie kominkami w dół). Następnie płaskim śrubokrętem owiniętym na przykład gazą 5x5cm, wybieramy zmiękczony nagar od strony komory bębenka. Wypłukujemy pozostałości przy użyciu preparatu Gun Degreaser Cleaner. W kolejnym kroku aplikujemy olej Gun Oil i pozostawiamy na około 10 minut by olej spenetrował gwint łączący kominek z bębenkiem (bębenek kominkami w dół). Na koniec należy odkręcić kominki. Dobrze jest zamocować bębenek w imadle celem ułatwienia prac.

Należy również pamiętać o bardzo delikatnym nasmarowaniu kominków (gwint) smarem ceramicznym celem uniknięcia zapieczenia gwintu.

UWAGA!


By uniknąć zapiekania się kominków, co jakiś czas należy odkręcać kominki i czyścić jego gwint oraz otwór.

Po zakończeniu czyszczenia na każdy element rewolweru nakładamy cienką warstwę oleju GNP. W przypadku naniesienia większej ilości oleju należy usunąć szmatką bawełniana jego nadmiar po czym składamy wszystkie części.

Należy zaznaczyć, że produkty GNP posiadają innowacyjną głowicę, która umożliwia za pomocą rurki aplikowanie oleju czy piany nawet w trudno dostępne miejsca. Natomiast po złożeniu rurki olej nanosimy na powierzchnie metalowe tak jak byśmy malowali na przykład powierzchnie błotnika w aucie.